YouTube jest największym i najpopularniejszym portalem z filmami publikowanymi przez użytkowników. Według zeszłorocznych doniesień, każdego dnia na YT oglądanych jest 5 miliardów filmików. Jakiś czas temu samo Google poinformowało, że każdej minuty na YT ląduje ponad 500 godzin materiałów. Jednocześnie poza treścią dodawaną w formie wideo, bardzo istotnym źródłem wiedzy są komentarze oraz aktywność użytkowników tego portalu. Jak poradzić sobie z taką analizą? Można wykorzystać aplikację udostępnioną przez ekipę OSINT Quest!

Wykorzystanie OSINT Quest YouTube TOOL

YT TOOL pozwala na analizę konkretnego wskazanego przez nas wideo na podstawie jego ID. Numer ID filmu znajduje się w jego adresie URL i jest to ciąg znaków po „=”. Przykładowe filmy i ich ID:

Skopiowane ID filmu wklejamy do aplikacji dostępnej na stronie OSINT Quest w zakładce NARZĘDZIA.

Po naciśnięciu przycisku „PRZEŚLIJ” rozpocznie się proces analizy filmu. Pobrane zostaną komentarze główne oraz dodatkowe, które budują dyskusję pod filmem. Ponadto wyświetlone zostaną szczegółowe informacje na temat samego filmu (łącznie z dokładną datą dodania materiału wideo).

OSINT Quest YouTube TOOL dodatkowo zliczy uczestników dyskusji pod filmem i ułoży ich w kolejności od najczęściej komentujących. Przykład dla analizowanego wideo pokazuje, że teledysk z kanału Męskie Granie był najczęściej (4 razy) skomentowany przez użytkownika YT Filip Frąckowiak.

Ponadto aplikacja pobiera pełne treści wszystkich umieszczonych komentarzy wraz z reakcjami (LIKE, DISLIKE), ID komentarza, czy też nazwą oraz linkiem do konta autora komentarza.

Nowa jakość w analizie YouTube

Od teraz analiza nawet najpopularniejszych filmów z ogromną ilością komentarzy nie powinny być dla Was wyzwaniem. OSINT Quest YT TOOL pozwoli na sprawne pobranie komentarzy oraz określenie liderów dyskusji. Dodatkowo będziemy w stanie określić dokładną datę publikacji wideo w serwisie. Niejednokrotnie te informacje mogą okazać się kluczowe w prowadzonej analizie OSINT.