Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Analiza OSINT z Email Extractor

Adres email to jedna z podstawowych informacji koniecznych do ustalenia przy prowadzeniu analizy OSINT. Z jednej strony może być punktem wyjścia do dalszych ustaleń (np. powiązanie adresu z kontami społecznościowymi), a z drugiej strony pozwala np. określić ilość osób pracujących w ramach analizowanej strony internetowej, szukać ich po CV (wyszukiwanie dokładne po typie plików PDF, doc, docx etc.) i wiele więcej. W cyklu porad OSINT Quest prezentujemy zatem wtyczkę Email Extractor, która jest doskonałym wsparciem analizy w tym zakresie.

Instalacja pluginu Email Extractor

Email Extractor, jak każdy plugin dostępny w ramach przeglądarek opartych na kodzie źrółowych Chrome może być zainstalowany z oficjalnego sklepu z pluginami dla Chrome. Strona instalacyjna dostępna jest TUTAJ. Po instalacji wtyczka dostępna będzie w górnym panelu przeglądarki.

Wykorzystanie Email Extractor

Email Extractor pozwala na analizę dowolnej strony internetowej pod kątem występowania na niej adresów email. Użycie jest bardzo proste – wystarczy wyświetlić w przeglądarce stronę internetową, która nas interesuje i kliknąć w plugin, który automatycznie crawluje WWW i pokazuje nam listę adresów email występujących na niej.

Przykład analizy dla strony defence24.pl

Warto zauważyć, że Email Extractor nie crawluje każdej strony i podstrony domeny, która nas interesuje w sposób automatyczny. Inaczej mówiąc – sami musimy odnaleźć zakładkę, gdzie mogą pojawić się adresy email aby zostały one wyciągnięte do Extractora. Niemniej jednak wtyczka umożliwia w sposób automatyczny zapisywanie wszystkich adresów, na które trafiliśmy podczas analizy. Dzięki temu nie ma konieczności uruchamiać jej na każdej podstronie, a po zakończeniu przeglądu witryny możemy sprawdzić jakie adresy pojawiły się na każdej z przeglądanych przez nas zakładek.

Przykład analizy dla strony pism.pl

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *