Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Wybór właściwego środowiska pracy – przeglądarka BRAVE

Poza aplikacjami do użytku codziennego w ramach prowadzenia analiz OSINT warto zastanowić się nad szerszym zagadnieniem – w czym na co dzień prowadzić swoje analizy i przeglądać sieć. W tym wypadku w ostatnich miesiącach odpowiedź jest jasna i jednoznaczna. Testowaliśmy wiele przeglądarek, które pozwalają efektywnie realizować internetowe śledztwa, od popularnych Chrome, Firefox i Opera, aż po te mniej – Epic Browser, Iridium. Aktualnie najlepszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest przeglądarka Brave.

Wyjątkowa szybkość i bezpieczeństwo – przeglądarka Brave

Przeglądarka Brave bazuje na silniku Chrome, ale jest “nieszpiegująca”, tworzona z myślą o prywatności użytkownika. Jej hasło to “nie jesteś produktem“. Domyślnie blokuje reklamy i skrypty trackujące, które naruszają Twoją prywatność. Nie trzeba instalować w tym celu dodatkowych rozszerzeń — wszystko jest działa od pierwszego uruchomienia! Ale jakby co, to Brave wspiera te same dodatki i rozszerzenia co Google Chrome (bo bazuje na jego silniku). Zawsze próbuje szyfrować połączenia, czyli przejść na HTTPS, jeśli ten bezpieczniejszy protokół jest dostępny.

Przeglądarkę Brave możecie pobrać z jej oficjalnej strony.

Dodatki, których nie ma nikt – przeglądarka Brave

Poza wspomnianymi rozszerzeniami Brave pozwala na bezpośrednie połączenie z siecią TOR. Nie musimy instalować przeglądarki TOR Browser. Wystarczy, że z poziomu przeglądarki Brave odpalimy skrót klawiszowy SHIFT+ALT+N i odpali nam się okno TOR z możliwością odpalania stron .onion.

Krótko mówiąc – korzystasz z Chrome? Spróbuj jego szybszej i bezpieczniejszej modyfikacji – BRAVE.

Jeden komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *