Prezydent J. Biden podczas konferencji podkreśla twarde stanowisko USA wobec działań FR. Echem w mediach społecznościowych i międzynarodowej prasie odbiła się istotna wpadka Bidena, w której zasugerował, że USA dopuszczą “drobną inwazję” na Ukrainę.

TWITTER, MIĘDZYNARODOWA PRASA

Europa potrzebuje paktu zbiorowego bezpieczeństwa w obliczu zagrożenia płynącego z Rosji – zaapelował francuski prezydent w Parlamencie Europejskim. Wypowiedzi polityka o próbie wypracowania dialogu z Rosją komentowane są w mediach społecznościowych jako możliwość zwrotu w stronę Rosji.

Bezpieczeństwo naszego kontynentu wymaga abyśmy uzbroili naszą Europę. Musi być ona siłą pokoju i równowagi, w szczególności w dialogu z Rosja. Bronię tego dialogu od wielu lat. To nie jest opcja. (…) Potrzebujemy go. Musimy postawić nasze jasne wymagania i musimy sprawić, że zostaną one uszanowane. To musi być szczery dialog biorący pod uwagę destabilizację, spekulację i manipulację (ze strony Rosji)

TWITTER, WNP.PL

Od początku dnia rosyjscy najemnicy trzykrotnie strzelali do ukraińskich pozycji w Donbasie. Według raportu, podczas ostrzału jednostki uzbrojone Federacji Rosyjskiej otworzyły ogień z moździerzy 82 i 120 mm oraz granatników przeciwpancernych. Ponadto w obwodzie ługańskim odnotowano wrogi bezzałogowy statek powietrzny, prawdopodobnie Orlan-10

https://interfax.com.ua/news/general/792916.html